Zona de consiliere profesionala | Locuri de munca part-time si full time pentru tineri, interviuri, oferte de joburi, sfaturi despre redactarea CV-urilor

+ Click:  Grupuri | Newsletter | Portal | Referate online | Forum discutii | Premii de excelenta | Europa

Home Cauta JOB CV-ul meu Pagina mea Cautarile mele Joburi salvate Cariera

< inapoi la index  +  www.work-travel.ro

Despre Work & Travel
Tips & Tricks

Sunt programe de schimb de lucru reglementate de guvernul SUA, administrate de sectia de Probleme Educationale si Culturale a Departamentului de Stat SUA care permit studentilor si absolventilor de facultate sa lucreze pe o perioada determinata pe teritoriul Statelor Unite ale Americii.

In aceasta categorie se includ urmatoarele tipuri de programe : Summer Work and Travel si Professional Career Training.

Motivele pentru a lucra in SUA sunt diverse, dar poate cel mai important este ca ai SANSA de a merge in SUA la o varsta la care viza de turist pentru aceasta tara se acorda foarte greu.

Apoi ai numai avantaje:

• Intalnesti oameni din diverse culturi ( nu esti singura persoana care merge in SUA sa lucreze)
• Iti faci prieteni
• Castigi experienta
• Iti imbunatatesti limba engleza
• Inveti sa te descurci pe cont propriu

NOI RECOMANDAM ZIP TRAVEL DEOARECE:

Zip Travel este singura agentie din Romania care are trei parteneri in SUA pentru desfasurarea programelor Work and Travel : Intrax Work Travel, Council on International Educational Exchange si Alliances Abroad, ceea ce-i permite sa ofere cele mai bune servicii legate de programele Work and Travel. Rolul acestor partneri ( denumiti sponsori) este de a obtine documentele pe baza carora participantii vor obtine viza si de a oferi asistenta pe perioada desfasurarii programului.

Zip Travel Romania este parte a grupului Zip International cu birouri in Bulgaria, Lituania, Letonia si Macedonia precum si reprezentanta a STA Travel in Romania.

• Specificul companiei Zip International il reprezinta produsele si serviciile destinate studentilor si tinerilor si anume: bilete de avion si autocar la preturi speciale, programe de munca si calatorie in strainatate, cazari ieftine in strainatate, carduri internationale de reduceri, asigurari medicale de calatorie, etc.

Ca reprezentata a STA Travel (cea mai mare organizatie de turism pentru tineret din lume cu birouri in peste 70 de tari) Zip Travel ofera tinerilor si studentilor un bilet de avion special, Blue Ticket, care are urmatoarele particularitati: este flexibil (data de intoarcere se poate schimba cu numai 25 de euro la orice reprezentanta STA Travel din lume;), are valabilitate un an de zile, permite plecarea catre un oras si intoarcerea din altul, si este ....IEFTIN!

• In vara 2005, Zip Travel a fost in masura sa ofere participantilor la programele Work and Travel, bilete de avion incepand de la 500 euro, cu toate taxele inclus, dus-intors.

> E-mail: inscrieri@ziptravel.ro | Tel. 021 211 30 82, 0721 238 106

Detalii despre acest program se gasesc la http://www.work-travel.ro !

PARTENERI:

Te inregistrezi si incepi sa castigi primul salariu!

+  www.work-travel.ro

Job Studenti

Sfaturi Modele CV:

+ Cum sa folosesti un Model de CV

+ Modele CV - Redactarea unui CV

+ Secretul pentru un Model de CV PERFECT

+ Modele CV

> clic pentru detalii despre modelele de CV

Ponturi pentru scrisori de intentie:

+ Cum sa redactezi o scrisoare de intentie

+ Scrisoare de intentie si Modele CV

+ Modele de Scrisoare de Intentie