Iti place muzica, stim. Tuturor ne place. Din acest motiv, Scoala Online a creat aceasta pagina, ca tu sa te bucuri de melodiile preferate. Aici gasesti muzica de calitate, mp3-uri, versuri, profil-ul cantaretilor si formatiilor favorite.

Versuri

Zdob si Zdub - Primavara

I:
Primavara vine-n tara,
Primavara vine-n sat,
Primavara vine-n casa,
Primavara vine-n cap.
II:
Pai, am iesit eu in ograda,
M-am urcat pe un protap.
Cānta cucul in livada,
Soarele ma bate-n cap
III:
Primavara vine-n plai,
Scoate grebla din sarai.
Toata lumea, hai la munca
C-o bucata de malai
IV:
Toata lumea, hai la joc !
Sar scānteile din foc.
Un pahar de vin gustos,
Joaca fetele frumos.

I:..

V:
Of, plange-n inima vioara
De dimineata pana seara.
Iesi, draguta mea, afara.
E vinovata primavara !