STIRI ONG - Aceasta sectiune prezinta cele mai noi proiecte ale organizatiilor de tineret din Romania. Veti gasi stiri, evenimente, informatii utile precum si o baza de date cu organizatiile non-guvernamentale cele mai active...

+ Click:  Grupuri | Newsletter | Portal | Referate online | Forum discutii | Premii de excelenta | Europa

+  Prima pagina

ASER

Cupa Academiei 2008

Asociația Studenților Economiști din România, ASER, organizeaza evenimentul sportiv numit „CUPA ACADEMIEI 2008” ,sub sloganul PLAY.FIGHT.WIN , ce constă în competitii sportive de toate genurile: fotbal, streetball, laser tag, biliard, bowling, tenis de masă, darts.

Conceptul acestui proiect promovează ideea de competiție, spiritul de echipă, comunicarea și fair-play-ul, studenții având posibilitatea să imbine efortul fizic cu cel intelectual.

Se știe că sportul ajută la închegarea relațiilor de prietenie iar acest eveniment se dorește a fi o platformă de comunicare și relaționare între toți tinerii indiferent de universitatea la care studiază.

Astfel, “Cupa Academiei 2008” a devenit prin ediția precedentă mai mult decât o competiție a devenit terenul de sport al tuturor studenților indiferent de universitatea la care studiază!

Anul acesta imaginea Cupei Academiei este campionul mondial Leonard Doroftei care va participa la conferinta de presa ce va fi organizata pe 14.04.2008, la deschiderea evenimentului ,cat si la incheierea acestuia.
Pe langa celebrul sportiv , ne sustin si Andreea Raducan si Otilia Badescu ,care vor fi prezente si la conferinta de presa.

Inscrierile se vor face la standul Cupei Academiei 2008 care va fi amplasat în ASE, Cladirea Comerț, etaj 1 în perioada 07.04-18.04 între orele 9.00 și 16.30. Vor fi prezente în permanență cel puțin 10 persoane din echipă, bine informate, ce pot răspunde oricăror întrebări ori nelamuriri ale studenților.

Competițiile de fotbal, laser tag, streetball, tenis de masă, biliard, bowling, darts se vor desfășura pe 19-23 aprilie .
Fotbalul si stretball-ul se vor desfasura in Complexul Studentesc Tei, laser tag la arena Lasermaxx Romania iar biliard,bowling,darts,tenis de masa in IDM Club.

Fotbal: Complexul Studentesc Tei - 12 lei (echipa de 5+ max. 2 rezerve)
Persoana de contact: Vlad 0744.915.827

Streetball: Complexul Studentesc Tei - 7 lei (echipa de 3)
Persoana de contact: Raluca 0722.747.809

Laser tag: LaserMaxx Arena 12 lei (echipa de 5 ; detalii : www.lasermaxx.ro )
Persoana de contact: Mihai 0728.092.369

Biliard: IDM Club 10 lei
Persoana de contact: Raluca 0727.351.057

Bowling: IDM Club 10 lei
Persoana de contact: Cristina 0740.592.926

Tenis de masa: IDM Club 10 lei
Persoana de contact: Andrada 0744.633.606

Darts: IDM Club 5 lei
Persoana de contact: Laura 0723.642.547

Pentru mai multe detalii vizitati www.aser.ro

Cupa Academiei 2007, s-a desfășurat în perioada 7-12 mai și a reunit peste 450 de studenți participanți din toate facultățile Capitalei, care au ales să își petreacă timpul în mod constructiv, investind energia specifică vârstei în cele șapte competiții, contribuind la sănătatea lor și la dezvoltarea personală. Competiții sportive: Paintball, Fotbal, Streetball, Biliard, Tenis de masă, Bowling, Darts.

ScoalaOnline | ONG/NGO