STIRI ONG - Aceasta sectiune prezinta cele mai noi proiecte ale organizatiilor de tineret din Romania. Veti gasi stiri, evenimente, informatii utile precum si o baza de date cu organizatiile non-guvernamentale cele mai active...

+ Click:  Grupuri | Newsletter | Portal | Referate online | Forum discutii | Premii de excelenta | Europa

+  Prima pagina

Econosofia Debate Sessions īti lanseaza provocarea de a te afla la aceeasi masa de dezbatere cu oameni importanti din domeniul macroeconomic romānesc.

Aflat la a doua editie, Econosofia Debate Sessions este un proiect organizat de catre clubul Econosofia, Club al Asociatiei Voluntari pentru Idei si Proiecte (VIP).

Econosofia Debate Sessions se adreseaza studentilor pasionati de macroeconomie cu abilitati reale de comunicare si public speaking. Poti participa astfel la o serie de dezbateri legate de domeniul mentionat mai sus si nu numai, īn vederea dezvoltarii laturii tale personale si profesionale.

Interactivitatea proiectului este garantata de organizarea acestuia sub forma unui concurs, īn care echipele de dezbatere īsi vor pune īn practica cunostintele teoretice dobāndite pāna īn prezent. Aceste sesiuni de dezbatere vor fii precedate de training-uri de debate si public speaking. Econosofia Debate Sessions īti ofera mai mult decāt o oportunitate de a interactiona cu invitatii de prestigiu din domeniul economic, alaturi de noi īti poti dezvolta totodata abilitatile de argumentare, de comunicare si de public speaking.

Proiectul se desfasoara īn perioada 14-23 aprilie īn Bucuresti iar perioada de aplicare este 25 martie - 10 aprilie. Pentru mai multe detalii vizitati site-ul nostru www.econosofia.org

ScoalaOnline | ONG/NGO