STIRI ONG - Aceasta sectiune prezinta cele mai noi proiecte ale organizatiilor de tineret din Romania. Veti gasi stiri, evenimente, informatii utile precum si o baza de date cu organizatiile non-guvernamentale cele mai active...

+ Click:  Grupuri | Newsletter | Portal | Referate online | Forum discutii | Premii de excelenta | Europa

+  Prima pagina

Get BRANDed construiește povestea unui brand

În perioada 14 aprilie-20 aprilie, Asociația Studențească Voluntari pentru Idei și Proiecte (VIP România) organizează Get BRANDed, KRAFTelierul de branding special conceput pentru tinerii creativi, pasionați de acest domeniu.

Get BRANDed se bucură de sprijinul companiei KRAFT Foods și va fi găzduit de Asociația Profesioniștilor în Relații Publice.

Atelierul se adresează în principal studenților în ani terminali și masteranzilor de la facultățile de Comunicare, Marketing, Jurnalism și Arte, așteptând, însă, cu ușile deschise pe toți cei care își dovedesc pasiunea pentru branding, prin trimiterea aplicației la adresa getbranded@vipromania.ro până pe data de 10 aprilie 2008.

Cei 25 de tineri ucenici selectați vor dezlega tainele brandingului alături de maeștrii Teodora Migdalovici (Migdale Amare), Dochița Zenoveiov (Seed Consultants), Dana Petrișor (Nord Vision), Simona Străuț (Cocoon) și Florin Dumitrescu (Realitatea). Aceștia vor prezenta meșteșugul creării și întreținerii unui brand prin abordarea unor teme ca « Branding în România : strategie și creativitate », « Tendințe în branding », « Manualul de brand identity », « Analiza brandului », « Reinventarea permanentă a unui brand ». Astfel, participanții învață de la specialiști în domeniu cum sa construiască o campanie de branding de succes și apoi analizează împreună cu reprezentanții de la KRAFT strategiile care au fost adoptate până în acest moment de companie și apoi, pe baza acestor strategii propun soluții viabile pentru viitor.

Get BRANDed urmărește realizarea primilor pași în direcția creării unei comunități de tineri talentați și pasionați, specializați în branding. Nu este o școală ce-și propune să ofere participanților ABC-ul brandingului, ci un atelier creat pentru cei care cunosc deja alfabetul si doresc să invețe să scrie povești de calitate.

KRAFTelierul îți așteaptă Povestea.

Pentru mai multe detalii, intrați pe www.getbranded.wordpress.com .

ScoalaOnline | ONG/NGO