Studii in strainatate, burse, mobilitati. Acum ai foarte multe oportunitati de a studia in afara tarii. Noi suntem alaturi de tine si te tinem la curent cu cele mai bune oferte de studii in strainatate.

+ Click:  Grupuri | Newsletter | Portal | Referate online | Forum discutii | Premii de excelenta | Europa

AICI INCEPE

CALATORIA TA!

<<Back   Despre Zip Travel Noutati FAQ Links Chisinau Contact

NOUTATI

Stim unde pleci vara asta!

Stim unde pleci vara asta - intr-unul din programele de munca si calatorie de la ZIP TRAVEL!

Inceputul de an e prilejul cel mai bun sa-ti faci planuri de vacanta! Alege dintre ofertele ZIP TRAVEL:

- Work and Travel USA
- Work and Travel Grecia - TURISM - HOTELURI
- Work and Travel Spania - SALVAMAR
- Internship si Career Training - daca esti absolvent si vrei sa faci practica profesionala intr-o companie americana
- H2B - program special de munca in Statele Unite pentru tineri pana in 35-40 ani - pozitii disponibile de LIFEGUARD intre 5 si 8 luni, zona WASHINGTON, VIRGINIA si MARYLAND - Inscrieri acum! Targuri de joburi in ianuarie si februarie la Bucuresti!
- Work and Travel Franta
- AuPair
- Study - Work - Travel AUSTRALIA - studii in orice domeniu: limba engleza, studii vocationale, universitare si postuniversitare (master, doctorat)
- Study and Work CANADA

Pentru toate aceste programe, aplica prin email la inscrieri@ziptravel.ro

*******************************
1. Work / Travel USA - un program pe durata vacantei de vara, pentru studenti - 3-4 luni de America, pentru ca tu sa experimentezi stilul de viata american, sa muncesti si sa calatoresti! Joburi in toate domeniile, oferte speciale si plasamente in locatii speciale!

Inscrieri ACUM pentru cele mai tari joburi la cele mai bune preturi:
Plasament Premium - cu job pe care ti-l iei in cadrul targurilor de joburi - in februarie la Bucuresti!
Plasament Independent - tu aduci contractul de munca semnat si noi iti facem formalitatile pentru obtinerea vizei!
Ce documente iti trebuie la inscriere:
- formular de inscriere de la birourile ZIP TRAVEL din Bucuresti si Cluj, Universitatea Romano-Americana si partenerii din tara
- copie buletin si pasaport
- 2 fotografii
- adeverinta de student

Esti dornic sa participi? Verifica aici:
- student integralist mai putin an final
- media 7,50 sau 9 daca esti in anul 1 sau la master
- limba engleza la nivel conversational
- disponibilitate sa incerci o experienta interesanta de munca si calatorie in Statele Unite ale Americii in vara 2007!

De ce te incurajam sa pleci?
- este un program reglementat de Guvernul SUA pentru ca mii de studenti din toata lumea sa cunoasca America si sa aiba un prim contact cu munca, in stil american
- iti faci multi prieteni si din toata lumea!
- sansa de a trai o experienta in mod independent, pe cont propriu
- primii bani facuti de tine, prin munca ta
- calatoresti in State la varsta cand acest lucru nu este posibil in conditii obisnuite

Inscrie-te! Fii gata pentru targurile de joburi care sunt pregatite in agenda ZIP TRAVEL!

**************

2. Work / Travel GRECIA

Un program nou pentru tinerii care doresc sa munceasca pe durata vacantei de vara in Grecia si pe insulele grecesti, in industria hoteliera!

Cazare si masa inclusa in program, un salariu pe masura si mult soare in Grecia!
NU sunt conditii speciale de studii sau medie pentru a participa la program!

APLICA ACUM!!! Si aici te asteapta un targ de locuri de munca!

**************

3. Work / Travel SPANIA

Daca inoti bine si vrei sa inveti si spaniola, iti oferim posibilitatea sa mergi la Madrid, ca salvamar de piscine, in programul Work / Travel Spania, un program de 3 luni, in vacanta de vara!

Obtii certificare ca salvamar, castigi aprox. 1200 euro/luna si traiesti o experienta noua, sub soarele cald al Spaniei, in capitala Madrid!

Concret, iata oferta:

- salariul aprox. 1200 Euro
- un loc de munca pe perioada verii
- petrecerea vacantei in capitala Spaniei, orasul Madrid!
- decontarea transportului dus-intors in cuantum de 100 Euro!
- asistenta gratuita pentru gasirea unui loc de cazare in Madrid!

Iata ceea ce trebuie sa faci tu:
- va trebui sa supraveghezi piscina care iti va fi repartizata
- este necesar sa te asiguri ca nivelul ph-ului din apa este corespunzator

Conditii de participare:
- trebuie sa ai peste 18 ani
- trebuie sa stii sa inoti
- trebuie sa inveti limba spaniola la nivel conversational

APLICA ACUM!!!

Aici incepe calatoria ta!
www.ziptravel.ro

02007-01-11