Exista probleme grave ale societatii contemporane care isi au originea in educatia primita la scoala sau in primii ani de interactiune in societate. Noi ne propunem sa discriminam toti factorii perturbatori si chiar sa-i combatem.

Factori favorizanti

Familia
Hobby

Pericolele Strazii

Unii elevi sunt usor influentabili. Daca un astfel de elev intra intr-un grup care are un comportament necorespunzator, sau devine prieten cu un elev "problema", atunci sunt sanse foarte mari ca elevul respectiv sa devina, la randul sau, un elev "problema" si sa inregistreze rezultate negative la invatatura sau sa prezinte diferite tulburari de comportament.

+Cancelaria Virtuala - Loc de discutii pentru profesori