HOROSCOP - Fecioara - afla ce spun astrele astazi despre semnul tau zodiacal! Cat de mult te regasesti in ceea ce se spune despre zodia ta? Descopera secretele celorlalti in Astrologie - Bioritm - Horoscop Zilnic!

Berbec Taur Gemeni Rac Leu Fecioara Balanta Scorpion Sagetator Capricorn Varsator Pesti

Horoscop Fecioara

FECIOARA

Test de compatibilitate cu persoana iubita:

Love Meter

Joc Horoscop - Gaseste zodii perechi:

Joc Zodii

Element: Pamant

Planeta: Mercur

Anotimp: vara

Metal: mercur

Piatra: safir

Culoare: bleu, bej

Anatomie: intestine, sistemul nervos

Cuvinte-cheie: analitic, inteligent, rezervat, critic

Verbul care il defineste: a analiza

Ziua norocoasa: miercuri

Numere norocoase: 5 si 3

Trasatura principala: constiinciozitatea.

Problema pregnanta a zodiei tine de partea interioara. In societate, nativul Fecioara poate parea calm, echilibrat, insa, in sinea lui, acesta este perfect constient de nevoia sa de activitate intensa si dezvoltare.

Dispune de o doza extraordinara de energie, pe care o canalizeaza spre atingerea perfectiunii si a implinirii sale.

Este organizat, si, in niciun caz genul de persoana care sa lase pe maine ce poate face astazi.

Persoana iubitoare, pentru care, insa, dragostea nu este suficienta, avand nevoie de mult mai mult decat un partener, copii si un camin, si anume de acel ceva care sa ii justifice existenta.

Inteligenta defineste zodia Fecioarei. Cel nascut in Fecioara este renumit pentru o buna memorie si un simt analitic acut. Ii place sa cerceteze, sa culeaga informatii si sa le puna in practica.

Tipic zodiei este sa priveasca mult inapoi si sa inainteze mult prea putin.

Ajunge de multe ori in impas, avand tendinta sa complice lucrurile, fara a fi nevoie.

Din fire, este o persoana timida si rezervata, care socializeaza mai bine in grupuri restranse decat in grupuri mari.

Persoane celebre nascute in zodia Fecioara: Yassir Arafat, Ingrid Bergman, Jacqueline Bisset, Agatha Christie, Sean Connery, Jimmy Connors, Jackie Cooper, Denise Douglas, Queen Elizabeth I (the Virgin Queen), Greta Garbo, Sophia Loren, Rocky Marciano, George Wallace.

HOROSCOP ONLINE - ZODII, PREDICTII, COMPATIBILITATI ASTRALE

Berbec | Taur | Gemeni | Rac | Leu | Fecioara | Balanta | Scorpion | Sagetator | Capricorn | Varsator | Pesti