Studii in strainatate, burse, mobilitati. Acum ai foarte multe oportunitati de a studia in afara tarii. Noi suntem alaturi de tine si te tinem la curent cu cele mai bune oferte de studii in strainatate.

+ Click:  Grupuri | Newsletter | Portal | Referate online | Forum discutii | Premii de excelenta | Europa

AICI INCEPE

CALATORIA TA!

<<Back   Despre Zip Travel Noutati FAQ Links Chisinau Contact

INTERVIU CU ZIP Travel

* Cariera
Staff
Interviu cu ZIP

1.infotravelromania.ro: As dori sa incepem cu o scurta prezentare a agentiei ZIP Travel:
Zip Travel este o agentie cu produse si servicii de calatorii / turism specifice tinerilor si studentilor si anume: programe de munca si calatorie in SUA si Marea Britanie, bilete de avion la preturi speciale pentru tineri si studenti si nu numai, carduri internationale de reduceri, cazari in strainanate si asigurari medicale.

2.infotravelromania.ro: Cu ce se diferentiaza oferta dumneavoastra fata de a celorlate agentii de acelasi tip?
In acest moment suntem singura agentie din Bucuresti care ofera un program de munca si calatorie in Marea Britanie, conditiile de participare fiind nivel intermediar al limbii angleze si varsta cuprinsa intre 19 si 30 de ani. Spre deosebire de programul Work and Travel in SUA (cu plecare numai pe perioada vacantei de vara), destinat numai studentilor din anii intermediari ai facultatilor de stat sau particulare acreditate, cu rezultate bune la invatatura (fara restante si cu media in principal peste 7.5), programul cu Marea Britanie se adreseaza oricarui tanar, indiferent de forma de invatamant absolvita sau de rezultatele scolare obtinute, care indeplineste conditiile de eligibilitate ale programului (varsta si cunoasterea limbii).
O alta particularitate ar fi experienta de peste 11 ani de zile in derularea acestor programe, ceea ce ne permite sa oferim clientilor nostri cele mai bune servicii cu cel mai inalt profesionalism.
De asemenea, ca reprezentat STA Travel in Romania, avem bilete la preturi speciale si flexibile (valabilitate 1 an, cel mai mic tarif la schimbarea datei de intoarcere sau de plecare) pentru tineri si studenti, pentru toate destinatiile. Desi concentrate pe grupul – tinta al tinerilor si studentilor, agentia noastra deserveste orice client, deoarece tinerii si studentii care ne-au fost clienti, chiar daca nu mai sunt studenti sau tineri, continua sa ramana clientii nostri iar noi ne bucuram sa le oferim servicii si produse la cele mai bune preturi. Detalii:
www.worktravel.ro | www.work-travel.ro

3.infotravelromania.ro: Din moment ce considerati ca aveti exclusivitate, spuneti-ne mai pe larg despre programul in Marea Britanie.
La sfarsitul acestei luni va avea loc un targ de locuri de munca in Bucuresti la care participa angajatori renumiti precum lantul hotelier Alton Towers sau parcul de distractii Brighton Pier. Acestia vor veni la Bucuresti pentru a selecta candidati spre a fi plasati pe o perioada de 6 sau 12 luni. Salariul va fi de minim 4.85 lire pe ore pentru 40 de ore lucrate in medie pe saptamana.
Asa cum spuneam conditiile de eligibiltate sunt un nivel intermediar spre avansat al limbii engleze si disponibilitatea de a lucra in sectorul serviciilor si turismului in Marea Britanie pe pozitii de chelner, bucatar, ajutor de bucatar, receptionist, casier , etc.

4.infotravelromania.ro: Ne puteti descrie pe scurt si celelalte produse si servicii ZIP Travel?
Zip Travel Romania este parte a retelei ZIP, adica avem birouri ZIP Travel in Lituania, Letonia, Bulgaria si Macedonia, respectand standarde internationale de calitate in oferirea serviciilor noastre.
Am vorbit deja despre bilete de avion, va pot spune acum cateva date despre cazari internationale in orice oras al lumii, la preturi foarte bune, cu rezervare imediata de la orice birou ZIP – Bucuresti sau Cluj.
De asemenea, distribuim cardurile Euro26 si ISIC, precum si legitimatia Youth Hostel. De la agentia noastra puteti achizitiona asigurari medicale de calatorie, iar posesorii cardului Euro26 isi pot ridica de lanoi asigurarea gratuita inclusa in card.
ZIP Travel ofera si bilete de autocar, precum si posibilitatea creearii de pachete complete de calatorie – bilet autocar/avion, cazare, asigurare, carduri.
Un aspect important il constituie echipa noastra, tanara si profesionista care poate consilia clientii in alegerea celor mai bune variante de transport. Coordonatorii programelor sunt fosti participanti ai programelor in USA si pot da cele mai bune informatii si detalii despre aceste programe si procedura de inrolare. Pagina noastra web
http://www.ziptravel.ro este actualizata aproape in fiecare zi cu oferte saptamanale si stiri despre produsele agentiei.
Zip Travel Romania are 2 birouri, in Bucuresti si Cluj si aici ne gasiti intotdeauna pentru a va ajuta!

Aveti intrebari?

(+40) 21 210.64.20